Kód: mag_head_r
Cena:

Hlavičky Marc Petitjean Magic Head® jsou trychtýřky vyrobené z měkkého čirého poddajného plastu, které jsou ve vodě téměř neviditelné. Hlavička Magic Head se přiváže těsně za očko mušky (nebo za kuličku) před uchycením ostatních částí mušky.

Hlavička Magic Head má podobnou funkci jako lopatka u woblera: dodá mušce aktivní pohyb! Vnější průměr hlavičky Magic Head lze zmenšit ostrými nůžkami podle toho, jaký chceme docílit pohyb mušky - frekvenci a amplitudu kmitání.
Hlavičky Magic Head jsou vhodné pro mušky napodobující rybičky, pijavice, nymfy, pulce. Jsou skvělé pro streamery, jezerní lury, bloby , pakomáry a české nymfy.

Velikost
:

Množství
:


Použití Magic Head
  • Pro vázání mušek s hlavičkami Magic Head doporučujeme háčky s rovným očkem - např. Knápek housenkové - Terrestrials. Podle velikosti háčku volíme velikost hlavičky Magic Head.
  • Pro zatěžování mušek je vhodné použít malou wolframovou nebo mosaznou kuličku, kterou umístíme mezi hlavičku Magic Head a očko háčku. Vhodné jsou i dvojité kovové oči, které umístíme vždy zespoda ramínka háčku.
  • Pro lepší aktivní pohyb vážeme delší ocásky z peří marabou, tenkých zonkerů nebo měkkých delších chlupů.
  • Pohyb hotové mušky je vhodné vyzkoušet například ve vaně, hlavičku po 1 mm zkracovat až docílíme optimální pohyb mušky.
  • Hlavičky Magic Heads takřka nic neváží, nemusíte měnit styl házení, na který jste zvyklí.Jen při zvednutí mušky z vody je nutno mušku dovézt až k hladině.

Hlavičky Magic Heads® jsou patentově chráněné po celém světě švýcarskou firmou Marc Petitjean Fishing Equipment, www.petitjean.com. Patenty pokrývají využití pro všechny umělé i přírodní rybářské nástrahy (například i vláčecí systémky s mrtvou rybkou, výrobu woblerů apod).

Když je hlavička ohrnutá dozadu, muška pracuje jako klasický streamer.
S hlavičkou ohrnutou dopředu má muška aktivní pohyb jako živá rybička.

Video Magic Head

Další video klipy
Magic Head mušky


Jezerní lura s fluo žlutou wolframovou kuličkou, tělíčkem z vyčesaného pavího dubbingu a ocáskem z marabou, velikost háčku 10.


Varianta předchozí mušky s fluo zelenou kuličkou


Streamer se zlatou wolframou kuličkou, hlavička hnědá srnčí srst, nožičky z bažantího marabou, hruď z purpurového marabou, tělíčko ze zlatohnědého ice dubbingu, ocásek oranžové marabou a přírodní bažantí marabou, velikost háčku 2


Jednoduchá světlá nymfa březnovky, řídká hlavička z nadabovaného bronzového dubbingu, telíčko světlý zaječí dubbing, nožičky a štěty z hrudního pírka koroptve, velikost háčku 12


Další varianta účinného oranžového streamera na řeku, velikost háčku 4


Oranžový muddler na duháky se zlatou kuličkou


Varianta březnovky s delšími nožičkami na háčku velikosti 10. Při tažení mušky nožičky krásně pracují.


Lura na háčku č. 12, tělíčko z měděného drátku, hruď z vyčesaného bronzového pavího dubbingu, ocásek z bažantího marabou


Varianta předchozí lury s měděnou facetovanou wolframovou kuličkou


Varianta s hrudí z vyčesaného zeleného pavího dubbingu a černým marabou ocáskemČerná lura s tělíčkem z tuleního dubbingu a ocáskem z černého marabou, háček ve velikosti 10


Jezerní lura s tělíčkem Tube Body Marabou Tail a hrudí z vyčesaného pavího dubbingu v barvě paví oko

Další mušky podle Marca Petitjeana
Dotaz ke zboží z www.fly-fishing.cz    Poslat odkaz na tuto stránku